logo bip Biuletyn Informacji Publicznej

BIP Urzędu Gminy Lasowice Wielkie

Lasowice Wielkie 99A
46-282 Lasowice Wielkie
LEKTOR
XML

PETYCJA Dotycząca przekazania informacji do podległych jednostek edukacyjnych

Warszawa, 17.08.2022

 

NAV Agency sp. z o.o.
ul. Taśmowa 3
02-677 Warszawa

PETYCJA
Dotycząca przekazania informacji do podległych jednostek edukacyjnych

W imieniu NAV Agency sp. z o.o., uprzejmie proszę o przekazanie podległym Urzędowi jednostkom oświatowym (przedszkolom oraz szkołom podstawowym) dodanych w załącznikach informacji dotyczących programu edukacyjnego „Gotuj się na zmiany”. Nauczyciele szkolni, biorący udział w programie, mogą korzystać z materiałów dydaktycznych stworzonych z uwzględnieniem podstawowych kierunków realizacji polityki oświatowej w roku szkolnym 2022/2023, w tym z Laboratoriów Przyszłości.

Program ten ma na celu budowanie prawidłowych nawyków żywieniowych, tworzenie odpowiednich postaw prozdrowotnych oraz naukę zachowań, mających na celu niemarnowanie żywności. U podstaw tego edukacyjnego programu leży troska o dobro i zdrowie najmłodszych oraz o dobro planety. Wierzymy, że zdrowy tryb życia, zbilansowana dieta i odpowiednie nawyki żywieniowe są kluczowe dla poprawnego rozwoju najmłodszych oraz do kształtowaniu w nich prawidłowych postaw żywieniowych i zdrowotnych.

Siedzący tryb życia, niewłaściwa dieta, brak ruchu i aktywności fizycznej to postawy, które niosą za sobą poważne i negatywne konsekwencje zdrowotne. Jesteśmy głęboko przekonani, że nasz program, stworzony z udziałem edukatorów, specjalistów ds. diety i żywienia oraz animatorów może z powodzeniem być potraktowany jako element profilaktyki społecznej, doskonale wpisując się przy tym w zadanie gmin określone w art. 11 ust. 2 Ustawy o Prawie Oświatowym.

W związku z powyższym, proszę Państwa o przekazanie informacji załączonych do tej wiadomości do znajdujących się na terenie Gminy przedszkoli i szkół podstawowych. Z całą pewnością program „Gotuj się na zmiany” będzie mieć pozytywny wpływ na najmłodsze pokolenie, na jego prawidłowy rozwój oraz na wykształcenie w nim zdrowych postaw zdrowotno-żywieniowo-ruchowych na lata.

Łączę wyrazy szacunku,

Tomasz Seremet

 

Metryka

Liczba odwiedzin 200
Osoba wprowadzająca informację Jarosław Sułkowski
Osoba publikująca informację Jarosław Sułkowski
Osoba odpowiedzialna za informację Jarosław Sułkowski
Data opublikowania 2022-08-18 13:20:29
Zmodyfikował Jarosław Sułkowski
Data ostatniej aktualizacji 2022-08-18 13:20:29