logo bip Biuletyn Informacji Publicznej

BIP Urzędu Gminy Lasowice Wielkie

Lasowice Wielkie 99A
46-282 Lasowice Wielkie
LEKTOR
XML

ZGŁASZANIE KANDYDATÓW DO OKW

ZGŁASZANIE KANDYDATÓW DO OKW

 

Na mocy art. 20 ust. 3 ustawy z dnia 2 czerwca 2020 r. o szczególnych zasadach organizacji wyborów powszechnych na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych w 2020 r. z możliwością głosowania korespondencyjnego (Dz. U. z 2020 r., poz. 979), zgłoszenia dokonane w związku z wyborami Prezydenta RP, w których nie odbyło się głosowanie zachowują ważność i zostaną przeniesione w systemie WOW do nowej akcji wyborczej.

 

Jednocześnie istnieje możliwość dalszego, ciągłego dokonywania zgłoszeń do OKW przez wyborców indywidualnych (na tym samym druku, co w przypadku wyborów zarządzonych na dzień 10 maja br.):

https://opole.kbw.gov.pl/aktualnosci/informacje/wzor-zgloszenia-wyborcy-do-obwodowej-komisji-wyborczej-w-wyborach-prezydenta-rp

 

Pełnomocnicy komitetów wyborczych mogą natomiast zgłaszać kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych do piątku 12 czerwca br.

Zgłoszeń mogą dokonywać zarówno pełnomocnicy nowo utworzonych komitetów wyborczych, jak i tych, zarejestrowanych do wyborów 10 maja br., które złożą zawiadomienie do PKW o uczestnictwie w wyborach zarządzonych na dzień 28 czerwca br. Ich wykaz będzie dostępny na stronie PKW. Obowiązują druki właściwe dla wcześniejszych wyborów.

Metryka

Liczba odwiedzin 943
Osoba wprowadzająca informację Jarosław Sułkowski
Osoba publikująca informację Jarosław Sułkowski
Osoba odpowiedzialna za informację Jarosław Sułkowski
Data opublikowania 2020-06-04 09:55:45
Zmodyfikował Jarosław Sułkowski
Data ostatniej aktualizacji 2020-06-04 09:55:45